książki

Nasz biblioteka – książki dla dzieci #5 wakacje

Wakacje w pełni, a ja nie wiem w co ręce włożyć 🙂 Dzieci w domu skutecznie odwodzą mnie od pisania ale jednocześnie, znacznie szybciej pochłaniamy kolejne pozycje książkowe. Wakacje dają nam czas na czytanie, dlatego chciałam Wam pokazać najciekawsze książki w bibliotece dzieci 🙂

Czytamy rano, w południe, przed obiadem, po obiedzie,  przed snem… czytamy w łóżku, na trampolinie, w samochodzie, a czasami po prostu na kanapie ale najwięcej frajdy mamy z czytania na hamaku 🙂

W te wakacje zaczynamy uskuteczniać samodzielne czytanie u Starszaka, choć bardzo mu się nie chce uczyć i broni się przed tym dość mocno, to jednoczenie ciągnie Go do książek i co chwila próbuje sam coś przeczytać.

A jaki jest ważny, kiedy młodsze rodzeństwo przychodzi do niego z prośbą o przeczytanie, chociażby fragmentu !!! Dodatkowym motywatorem (nawet się nie spodziewałam) jest seria o Minecraft- jak budować, co budować,  z czego. Bardzo lubi samą grę a możliwość dowiedzenia się jak grać napędza go do czytania bardziej, niż mogłam sie spodziewać 🙂

Nasze sierpniowe, najciekawsze książki w bibliotece dziecki

Wielka księga robali (wydawnictwo Wilga)

Jak lato, wieś to i robale są 🙂 Wielka księga robali to absolutny must have każdego małego miłośnika pająków, mrówek, dżdżownic i całego mnóstwa okolicznych żyjątek. Książka podzielona jest na rozdziały: biedronki, motyle, pszczoły, robaki w ruchu, robaki w domu etc.  Wszystko okraszone bardzo dokładnymi ilustracjami i zabawnymi tekstami,  które trafiają do dzieci a jednocześnie niosą ze sobą sporą dawkę wiedzy.

 

Mój tato szczęściarz (wydawnictwo Literatura)

To kolejna pozycja Joanny Papuzińskiej, po które książki sięgam w ciemno, bo wiem, że mnie nie zawiodą! Mój tato szczęściarz to opowieść o ojcu, który zabiera swoje dzieci, rok rocznie 1 sierpnia na spacer ulicami Warszawy. Niestety, jego żona i matka dzieci nie przeżyła wojny.  Spacer ten tylko na pozór wydaje się być zwyczajny, bo tak na prawdę była to droga po jego wspomnieniach o wojnie i Powstaniu Warszawskim.  Książka ta, to idealny pretekst do rozmowy o historii, o tradycji, obchodach, o rzeczach ważnych i trudnych. Bardzo polecam.

 

Sto wierszyków artykulacyjnych (wydawnictwo Wilga)

To kolejna już propozycja znanych i lubianych autorów książek logopedycznych. Tym razem autorzy skupili się na „całościowym problemie poprawności językowej”. Książka może idealnie służyć jako „podręcznik” do nauki dykcji. Jest ona skierowana raczej do dzieci starszych, które powinny usprawnić swą dykcję.  Zbiór podzielony jest na sześć części, stopniujących trudność ćwiczeń.

To kolejna pozycja, która przyda się w domu każdego dziecka (i nie tylko), które powinno poprawić swoją wymowę.

 

91-piętrowy domek na drzewie (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Seria „Domek na drzewie” Andy’ego Griffintha i Terry’ego Dentona liczy sobie już kilka tomów. Nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale jest to fajna pozycja dla dzieci.

Tym razem Andy i Terry mają już 91 pięter swojego domku, wśród nich znajduje się namiot wróżki madame Wiewszystko, koło fortuny, bezludną wyspę. W każdej historii przyjaciele przeżywają przygody, które bawią do łez. Moi chłopcy bardzo polubili tą serię.

 

Wielka księga wartości (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Wielka księga wartości to szesnaście opowieści o tolerancji, uprzejmości, solidarności, szczerości, empatii … To książka, która idealnie sprawdza się przed snem. Jest spokojna, stonowana, wyciszająca. Posiada piękne, kolorowe rysunki i może stanowić świetny początek rozmowy o życiu, ludziach, emocjach, zwyczajach.

 

Jak to działa? Ciało człowieka (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Książka ta, to świetny leksykon wiedzy o człowieku, o narządach, chorobach, pracy organizmu. Klara pragnie zrozumieć, jak funkcjonuje człowiek. Pomaga jej w tym dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Skąd się biorą śpiochy w oczach i motyle w brzuchu? Dlaczego jedno jedzenie jest zdrowe, a inne nie? Dlaczego po karuzeli kręci się nam w głowie? Po co nam łzy i ślina? Co chroni nas przed chorobami?
Książka to, to niewątpliwie edukacja połączona z zabawą i humorem.

 

Rycerze i żołnierze (wydawnictwo RM)

Ta książka to swoista podróż przez wieki, u boku wojowników. Znajdują sie tu informacje jak, czym walczono? Jakie umiejętności musieli w sobie wykształcić wojownicy? Czego wymagano od nich oprócz odwagi, waleczności i siły? Ciekawie ilustrowana,  pełna interesujących dzieci informacji: od pędzących na rydwanach wojowników faraona, przez średniowiecznych rycerzy po nowocześnie uzbrojonych współczesnych super żołnierzy z czołgami i samolotami.
Jest to obecnie hit w moim domu 🙂

100 głupich pytań dla bystrzaków (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Większość rodziców zna z autopsji niekończące się pytania dzieci. Czasem proste, czasem trudne, zwykle bardzo zaskakujące 🙂 Książka 100 głupich pytań dla bystrzaków to zbiór pytań z niemal każdej dziedziny. „Dlaczego po zjedzeniu buraków sikamy na czerwono”, „Jak się robi paski na paście do zębów”, „Czy wyspa może zatonąć”, „Dlaczego w łyżce widzimy się do góry nogami”? To tylko kilka z nich. Odpowiedzi powinny zadowolić większość ciekawskich 🙂

 

seria logopedyczna KOCHAM CZYTAĆ (wydawnictwo edukacyjne)

Jest to seria 18 zeszytów + kolorowanka+ poradnik. Przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych lub wczesnoszkolnych, które chcą poznać wszystkie litery polskiego alfabetu, wcześnie rozpocząć naukę czytania. Jest to zestaw, który poleciła nam logopedka jakiś czas temu. Bardzo sprawdza się przy czytaniu sylabami.

Eri i smok (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

To historia rudej dziewczynki, smoczego jaja i misji specjalnej 🙂  Eri musi uratować jajo ostatniego smoka na ziemi przed zakusami złego czarnoksiężnika.  Książkę czyta się dobrze, jednak jest ona przeznaczona dla raczej starszych dzieci. Nie jest trudna w odbiorze, wciąga i jest w moim mniemaniu lekturą wartościową.

Detektyw Pingwin (wydawnictwo Zielona Sowa)

Zabawna detektywistyczna historia dla dzieci. Jest wesoło, jest zabawnie, jest dreszczyk emocji, są przygody, zaginiony skarb, ciekawe rysunki i duża czcionka idealna do samodzielnego czytania.  Trudno się od niej oderwać. Bardzo przypadła dzieciom do gustu.

PS Zawarte w tym wpisie linki kierują Cię do Ceneo (porównywarki cen), który jeśli dokonasz zakupu, wypłaci mi drobną prowizję. Nie wpływa to na cenę produktu. Robię to, gdyż sama korzystam z Ceneo aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku i myślę, że i jest to wygodne i fajne rozwiązanie. Dokonując zakupu z podanych linków, dajesz mi znać, że moja rekomendacja jest dla Ciebie przydatna. 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
6 lat temu

Bardzo obszerny wybór książek 🙂 Pojawia się obecnie wiele ciekawych (ale też wiele nieinteresujących niestety) pozycji książkowych na rynku:)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x