W lutym odpłynęliśmy totalnie z wirtualnego świata. Ferie z trójka dzieci to nie czas na jakąkolwiek pracę 🙂 Za to, jest to idealny czas na czytanie książek, szczególnie z dziećmi, bo dla siebie trudno mi było znaleźć czas i siły po dniach pełnych … dzieci 🙂 Nasza dziecięca biblioteka powiększyła się o kilka perełek – przedstawiam nasze ulubione książki dla dzieci #luty 2020.
Luty był dla nas miesiącem ferii. Mimo, że trwały tylko dwa tygodnie, cały ten miesiąc poświęciliśmy czekaniu na ferie, byciu na feriach lub wracaniu do rzeczywistości po feriach 🙂
Oprócz nart, łyżew, szukaniu zimy w górach i delektowaniu się już wiosną po powrocie mamy na koncie kilka ciekawych pozycji, które z chęcią polecamy.
książki dla dzieci
Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech (wydawnictwo Tadam)
Główny bohater kot Timmy, jego przyjaciel Szymon (norka) oraz świńscy bracia Gaspar i Kaspar to grupa wynalazców. Stworzyli maszynę, którą chcieliby sprzedać. Niestety nie udaje im się to, gdyż w między czasie zostają obrabowani.
„Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech” zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom książek Roalda Dahla i Opowieści z Narnii. Pięknie ilustrowana, wciągająca opowieść pełna przygód i zwrotów akcji.
Atlas cudów świata (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Olbrzymi atlas, w którym znajdziemy ciekawe informacje o cudach rozmieszczonych na różnych kontynentach. Pięknie wydany, pełen detali i ważnych informacji. U nas, już pierwszego dnia przydał się jako pomoc przy szkolnym projekcie
🙂
Chłopiec znikąd (wydawnictwo Widnokrąg)
To historia syryjskiego uchodźcy, ukrywającego się w piwnicy jednego z brukselskich domów. O jego istnieniu nie wie nikt poza Maxem, amerykańskim nastolatkiem, który wprowadził się tu po przeprowadzce z USA.
Piękna opowieść, osadzona w realiach współczesnej Europy, o odwadze, o przyjaźni, o stereotypach, o strachu przed nieznanym. Została uznana najlepszą książką dla dzieci 2018 wg. „Washington Post” i jedną z 10 najlepszych powieści dla nastolatków 2018 wg. „New York Times“. Fantastyczna pozycja, dla nieco starszych dzieci.
Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek (Edgard)
Archie McKarmelek po śmierci stryjecznego dziadka odziedziczył wielki dom, górę pieniędzy i fabrykę krówek. Ale oprócz spadku, chłopiec otrzymał od dziadka również list z zadaniami. Chłopiec musi rozwiązać zagadki aby uniknąć zamknięcia fabryki.
To opowieść pełna tajemnic, skomplikowanych wskazówek, dziwnych stworzeń i … słodyczy!
Halo. Historia komunikowania się (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Nie zabrzmi to zbyt odkrywczo ale jest to książka o komunikowaniu się 🙂 jej początkach, rozwoju i wynalazkach. Pięknie ilustrowana z mnóstwem ciekawostek, zainteresuje nie jednego czytelnika. Bo któż by nie chciał wiedzieć, o co chodzi z kręgami w zbożu, geoglifami, mówiącymi bukiecikami czy bobomigami? Książka, którą na pewno warto mieć 🙂
Sy-la-by. Nauka czytania (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Co prawda nie jest to książka ale postanowiłam umieścić tą publikację w tym zestawieniu, bo jest ona ciekawym i bardzo pomocnym rozwiązaniem jeśli tak jak ja, masz dzieci, które uczą się czytać.
Jest to gra zawierająca proste sylaby oraz litery. Kolejny świetny patent do nauki czytania przez zabawę. Przy okazji, bardzo polecam również Elementarz dla dzieci z dysleksją